laupäev, 28. detsember 2013

#SocialWave


Kuivõrd siin esineb küll müstilisust, see on omaette küsimus, kuid ebatavaliseks võib seda kohta nimetada küll. Ilmselgelt on ka reisil olles pea võimatu end eemal hoida sotsiaalmeediast, mis on justkui häirivaks faktoriks puhkusel, ent ometigi suutis kamp inimesi selle enda kasuks pöörata ja tutvustada maailmale hoopis isemoodi hotelli. See on koht, kus on tasuta WiFi; kus selleks, et toateenindaja täidaks su tühja külmkapi, peab vaid talle säutsuma #fillmyfridge; kus eksisteerib omaette virtuaalne kommuun, millega saab iga hotellikülastaja liituda ning omavahel suhelda ja pilte jagada. Kuigi hotelli unikaalsus seisneb suures läbipõimuses Twitteriga, on selle kompleksis ka basseinid, golfirada, Flowboarding, arvutid, baarid ja isegi poed. Igal juhul on tegemist põneva kohaga. Twitteri-hotell, või õigemini öeldes @SolWaveHouse, asub Magalufi ranna ääres, Mallorcal, Hispaanias.
(http://www.melia.com/en/hotels/spain/majorca/sol-wave-house/index.html)

M.
(Allikas: hotelnewsnow.com)

(Allikas: socialhospitality.com)

 (Allikas: tech.ca.msn.com)

(Allikas: technology.ie.msn.com)

reede, 13. detsember 2013

Kumavad kohad | II osa | Jaaniusside koobas


Seades sammud pisut lõunapooluse suunas, jõuame Uus-Meremaale ning pöörame kogu kumava kogemuse pahupidi. Tegemist on kohaga, kus seistes ei kumaks meie jalad, vaid pealagi. Tegemist on Waitomo jaaniusside koopaga. Koopast on saanud populaarne turistide sihtkoht, mida külastavad aastas mitmed tuhanded inimesed. Esmakordselt avastati see paik 1887. aastal Fred Mace’i ja Tane Tinorau poolt. Mõlemad olid sisenenud koopasse koos taskulampide ja muu valgustusvarustusega, kuid pidid need otsemaid kõrvale heitma, kui märkasid veest peegelduvat laes olevat illumineerivat valgust. Nende silme ette avanes imekummaline vaade, mida saaks kirjeldada kui helendavate kristallide koguna. Ehk koopa tekkelugu annaks selgema ülevaate – miljonid jaaniussid asusid sinna resideeruma peale ühte maavärinat, mille tagajärjel tekkis koobas. Koopa lakke formuleerusid suured veekristallid, mis kujunesid maast läbiimbuvast vihmaveest. Nüüdseks on koopast saanud miskit müstilist ning selle külastamine oleks kindlasti omaette kogemus!
(http://www.waitomo.com/glowworm-caves-history.aspx)

M.
(Allikas: sites.psu.edu/natesnatureblog)

(Allikas: waitomo.com)

(Allikas: mrietze.com)

neljapäev, 12. detsember 2013

Kumavad kohad | I osa | Kumav järv



http://img.thesun.co.uk/aidemitlum/archive/01237/bioluminescence2_6_1237387a.jpg
Foto: thesun.co.uk
  "The Glowing lake" ehk Kumav järv on Austraalias (Gippsland, Victoria) asuv müstiline järv, mis hakkab maagilisel kuid põhjendatud kombel pimeduses kumama. Ilusa sinise sära kujundavad mikroorganismid Noctiluca scintillans, kes saavad looduslikult valgust eraldada. See järv on väga erakordne, sest selleks, et veekogu kumaks on vaja väga suurt bioluminestsentsete organismide kontsentratsiooni, selline nähtus on aga väga haruldane. Tillukesed organismid eraldavad sinist valgust ning säravad, et meelitada saaki ja kaitsa end röövloomade eest. (http://factualfacts.com/)



File:Noctiluca scintillans varias.jpg
Noctiluca scintillans Foto: wikipedia.org
blue lake
Foto: unrealfacts.com



Müstiline järv pole aga alati kumanud. Praeguse tulemuse jõudmiseks tegi emake loodus mitmeid liigutusi. Esimene nendest juhtus  2006. aasta suvel, kui järjepidevad tulekahjud Victoriat laastasid. Tuli püsis sütituna lausa 69 päeva ja rüüstas järve valgala. Järgmine katastroofiline sündmus, mis järve müstilisuseni viis juhtus 2007. aasta talvel, mil Victoria regioon üleujutusi põdes. Suur hulk tuhka, mulda, lämmastiku ning teisi organisme uhtus järve. 2007. aasta suve lõpust ning 2008. aasta algusest hakkasid reostatud järves arenema sinivetikad (Synechococcus). 2008. aasta lõpus leiti järves need samad organismid - Noctiluca scintillans - kes toitusid nendest vetikatest ning eraldasid sinist valgust. (http://www.unrealfacts.com/) 

12.12.13, Laura
Foto: thesun.co.uk
Foto: dailymail.co.uk