laupäev, 28. detsember 2013

#SocialWave


Kuivõrd siin esineb küll müstilisust, see on omaette küsimus, kuid ebatavaliseks võib seda kohta nimetada küll. Ilmselgelt on ka reisil olles pea võimatu end eemal hoida sotsiaalmeediast, mis on justkui häirivaks faktoriks puhkusel, ent ometigi suutis kamp inimesi selle enda kasuks pöörata ja tutvustada maailmale hoopis isemoodi hotelli. See on koht, kus on tasuta WiFi; kus selleks, et toateenindaja täidaks su tühja külmkapi, peab vaid talle säutsuma #fillmyfridge; kus eksisteerib omaette virtuaalne kommuun, millega saab iga hotellikülastaja liituda ning omavahel suhelda ja pilte jagada. Kuigi hotelli unikaalsus seisneb suures läbipõimuses Twitteriga, on selle kompleksis ka basseinid, golfirada, Flowboarding, arvutid, baarid ja isegi poed. Igal juhul on tegemist põneva kohaga. Twitteri-hotell, või õigemini öeldes @SolWaveHouse, asub Magalufi ranna ääres, Mallorcal, Hispaanias.
(http://www.melia.com/en/hotels/spain/majorca/sol-wave-house/index.html)

M.
(Allikas: hotelnewsnow.com)

(Allikas: socialhospitality.com)

 (Allikas: tech.ca.msn.com)

(Allikas: technology.ie.msn.com)

reede, 13. detsember 2013

Kumavad kohad | II osa | Jaaniusside koobas


Seades sammud pisut lõunapooluse suunas, jõuame Uus-Meremaale ning pöörame kogu kumava kogemuse pahupidi. Tegemist on kohaga, kus seistes ei kumaks meie jalad, vaid pealagi. Tegemist on Waitomo jaaniusside koopaga. Koopast on saanud populaarne turistide sihtkoht, mida külastavad aastas mitmed tuhanded inimesed. Esmakordselt avastati see paik 1887. aastal Fred Mace’i ja Tane Tinorau poolt. Mõlemad olid sisenenud koopasse koos taskulampide ja muu valgustusvarustusega, kuid pidid need otsemaid kõrvale heitma, kui märkasid veest peegelduvat laes olevat illumineerivat valgust. Nende silme ette avanes imekummaline vaade, mida saaks kirjeldada kui helendavate kristallide koguna. Ehk koopa tekkelugu annaks selgema ülevaate – miljonid jaaniussid asusid sinna resideeruma peale ühte maavärinat, mille tagajärjel tekkis koobas. Koopa lakke formuleerusid suured veekristallid, mis kujunesid maast läbiimbuvast vihmaveest. Nüüdseks on koopast saanud miskit müstilist ning selle külastamine oleks kindlasti omaette kogemus!
(http://www.waitomo.com/glowworm-caves-history.aspx)

M.
(Allikas: sites.psu.edu/natesnatureblog)

(Allikas: waitomo.com)

(Allikas: mrietze.com)

neljapäev, 12. detsember 2013

Kumavad kohad | I osa | Kumav järv



http://img.thesun.co.uk/aidemitlum/archive/01237/bioluminescence2_6_1237387a.jpg
Foto: thesun.co.uk
  "The Glowing lake" ehk Kumav järv on Austraalias (Gippsland, Victoria) asuv müstiline järv, mis hakkab maagilisel kuid põhjendatud kombel pimeduses kumama. Ilusa sinise sära kujundavad mikroorganismid Noctiluca scintillans, kes saavad looduslikult valgust eraldada. See järv on väga erakordne, sest selleks, et veekogu kumaks on vaja väga suurt bioluminestsentsete organismide kontsentratsiooni, selline nähtus on aga väga haruldane. Tillukesed organismid eraldavad sinist valgust ning säravad, et meelitada saaki ja kaitsa end röövloomade eest. (http://factualfacts.com/)



File:Noctiluca scintillans varias.jpg
Noctiluca scintillans Foto: wikipedia.org
blue lake
Foto: unrealfacts.com



Müstiline järv pole aga alati kumanud. Praeguse tulemuse jõudmiseks tegi emake loodus mitmeid liigutusi. Esimene nendest juhtus  2006. aasta suvel, kui järjepidevad tulekahjud Victoriat laastasid. Tuli püsis sütituna lausa 69 päeva ja rüüstas järve valgala. Järgmine katastroofiline sündmus, mis järve müstilisuseni viis juhtus 2007. aasta talvel, mil Victoria regioon üleujutusi põdes. Suur hulk tuhka, mulda, lämmastiku ning teisi organisme uhtus järve. 2007. aasta suve lõpust ning 2008. aasta algusest hakkasid reostatud järves arenema sinivetikad (Synechococcus). 2008. aasta lõpus leiti järves need samad organismid - Noctiluca scintillans - kes toitusid nendest vetikatest ning eraldasid sinist valgust. (http://www.unrealfacts.com/) 

12.12.13, Laura
Foto: thesun.co.uk
Foto: dailymail.co.uk







laupäev, 23. november 2013

Ülipõnevad elukohad

  Taas kord toon teieni mõningad põnevad elukohad, mis on täiesti üllatavad ja väga leidlikud. Mõnd vaadates jääb tunne, et kuidas see kõik võimalik on, kuid ilmselgelt on see võimalik. 

1. Domus Civita, Itaalia




2. Koopad Inglismaal, Nottinghamis

3. Mäenõlva maja Šveits, Vals


4. Kivimaja, Island


5. Vardezia koopa linn, Gruusia


6. Bad Blumau, Austria


7. The Brochs of Coigach, Šotimaa


8. Sala Silvermine (hõbedakaevandus), Rootsi


9.  Dietikon, Šveits


10. Bolton Eco House, Inglismaa


11. Koopa maja, Missouri, Festus


12. OUTrial House, Poola



13. Duna House, Atlantic Beach



Selleks korraks taas kõik. :)

-Jaana-

laupäev, 16. november 2013

Silmapaistvad puuonnid

  Kuna maapinnal hakkab ruumi väheks jääma siis leiutatakse uudseid kohti kus elada. Ning selles postituses käsitleme maa ja taeva vahele ehitatud elukohtadest ehk siis puuonnidest. See on lausa üllatav kui leidlikud vahel inimesed on. 

1. 02 Sustainability puuonn- Üks Minneapolise- põhine arhitektuuri firma loob erinevaid puuonnide võimalusi, milles särab nende geomeetriline hiilgus. See on ehitatud metallist raamiga, vineerist põrandaga ja tal on lõuend kest. 02 Sustainability  puuonn on tugev ajutine võimalus elada puuvõrede tasandil.




2. 4TREEHOUSES by Lukasz Kos- Puuladva elamu on kaasaegne ja loomulik. Puuonnil on olemas aspekte tänapäeva tipp arhitektuurist, nagu aknaluugid, mis on nagu restid ja pakuvad priivaatsust ning ka mitmekordsed valgustus efektid. Lisaks restiga vooder pakub rohket kaitset nii välja kukkumise eest kui ka millegi sisse kukkumise eest.  





3. Yellow Treehouse Restaurant (kollase puuonni restoran)- See restoran asub Uus-Meremaal, Aucklandis. See näitab ära kõiki selles linnas olevaid stiile, kuid seda läbi tema asukoha, sest seda kõike suudab pakkuda vaid läbi metsa. Seal on võimalik nautida 5 tähega restorani eineid ja samal ajal kuulata looduslikke helisid.





4.  Peter Frazier's Treetop Office (puuladva kontor)- See puuonn on ehitatud Peter Frazieri poolt. Tal sa kõrini linna tööelu harjumustes ja otsustas ehitada keset metsa omale päevase eluruumi, kus puhata ja töödata. 





5. Alnwick Gardens Treehouse- See ei ole küll nii tänapäevane nagu teised puuonnid, kuid tema eeliseks on tema suurus võrreldes paljude teistega. See puidust hiiglane võid pakkuda peavarju lugematutele reisijatele ja kogemust mida keegi neist ei unusta. See võib olla üks suurimaid puuonne, mis kunagi ehitatud.  






6. Harad's Reflective tree hotel (peegelduv puu hotell)- See hotell annab teile privaatsust mida vajate ja lisaks võrede kõrgele asendile on vaade imeline. Kui kõndida puu all siis võib jääda see puuonn täiesti märkamatuks. See on üks selle puuonni eripäradest. 




Järgmise korrani :)

-Jaana-

laupäev, 9. november 2013

Hüljatud paigad

  Maailm on täis inimesi ja nende poolt ehitatud hooneid. Kuigi maailmas on palju rahavast ja vähe ruumi, leidub siiski kohti, mis on inimeste poolt hüljatud ja maha jäetud. Seekord toobki teieni kohad, mis on hüljatud, kuid rabavalt hämmastavad. 

1. Mahajäetud elektrijaama jahutus torn- Asub Belgias, Monceaus. 




2. Nara unistuste park- Jaapanis on inspireeritud Disnylandist, avati 1961 kuid suleti 2006 aastaks. Nüüdseks on kujunenud paljudele seiklejatele populaarseks paigaks. 





3. Mahajäetud sõjaväe haigla- Saksamaa, Beelitz. Suur osa oli ehitatud 1800. Mõningad osad jäid tööle kuid enamus jäeti maha peale Nõukogude Liidu lagunemist 1995 aastal. 




4. Mahajäetud City Hall metroopeatus- U.S.A, New York. Imeilusa disainiga peatus asub otse City Hall'i all. Oma asukoha tõttu pööratigi sellele disainile erilist tähelepanu. Aga lähedal asuvate peatusete tõttu ei olnud seal tihe liiklus ja selle kurviline laotus tegi selle ohtlikuks uuematele ja pikematele rongidele. Suleti 1945. Kuna seal on kindlustatud kaitse siis jääbki see tavainimestele suletuks. 




5. Mahajäetud veepark- Venemaal. Pidi olema massiivne sise veepark lastele. Mitu korrust kõrge ja paljude veetorudega. Enne seda kui hoone sai valmida, teatasid arebdajad, et see on liiga kulukas ja nad ei saa seda lõpetada. Nüüd on see betoonist ja metallist grafitit täis soditud huvipaik noortele. 






6. Hashima saar- Jaapan. Saarel on mitmeid hüüdnimesid, näiteks Battelship isaland ja Kummitus linn. 1800 ja hilis 90 'ndad oli saar rahvast täis, sest seal oli merealune ligipääs süsi kaevandusele. Kuid kui Jaapan läks süsilt üle petrooleumile, siis suleti kaevandused ja sealsed hooned, jättes alles kummitusliku isoleeritud saare. 



Selleks korraks jällegi kõik. 

-Jaana-